Alvarez: Krenar që jam argjentinas
Qatar 2022

Alvarez: Krenar që jam argjentinas

F.Bytyqi /RTKLive

Ylli i Kombëtares së Argjentinës dhe Manchester Cityt, Julian Alvarez, ka komentuar trofeun në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Argjentina mbrëmë mundi Francën pas penalltive në finalen drithëruese të Botërorit 2022.

Alavrez përmes llogarisë së tij në rrjetet sociale, ka thënë se është krenar që është argjentinas.

“Kjo është një ëndërr e realizuar. Krenar që jam argjentinas”, ka shkruar Alvarez. 


MË SHUME NGA Qatar 2022