Flick i zhgënjyer me disfatën kundër Japonisë
Qatar 2022

Flick i zhgënjyer me disfatën kundër Japonisë

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Gjermania e ka nisur në mënyrën më të keqe Kupën e Botës ‘Katar 2022’, duke u mposhtur nga Japonia (1-2).

Trajneri i Gjermanisë, Hans-Dieter Flick pas ndeshjes është shprehur tejet i zhgënjyer me lojën dhe disfatën kundër japonezëve.

“Një lojë zhgënjyese. Ne kishim posedimin e topi dhe patëm shumë raste që nuk i shfrytëzuam”, tha ai.

“Disa gabime individuale nuk duhet të përsëritën. Disa gjera duhet t’i bëjmë më mirë dhe sigurisht se duhet t’i analizojmë ato para ndeshjes së radhës”, theksoi strategu gjerman.


MË SHUME NGA Qatar 2022