Enrique pas fitores kundër Kosta Rikës: Ishim të jashtëzakonshëm
Qatar 2022

Enrique pas fitores kundër Kosta Rikës: Ishim të jashtëzakonshëm

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique është shprehur i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e të besuarve të tij në fitoren kundër Kosta Rikës.

Spanja e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, duke deklasuar Kosta Rikën (7-0).

“Ishim të jashtëzakonshëm. Kur gjerat shkojnë kështu, atëherë futbollit është sport i mrekullueshëm”, tha Enrique.

“Kosta Rika ishte një kundërshtar i fortë që mund të krijonte probleme, por ne ishim të jashtëzakonshëm me dhe pa top. Nga nesër në mëngjes do të fokusohemi për ndeshjen kundër Gjermanisë”, ka theksuar strategu spanjoll.


MË SHUME NGA Qatar 2022