Southgate pas barazimit me SHBA-n: Kjo është Kupa e Botës
Qatar 2022

Southgate pas barazimit me SHBA-n: Kjo është Kupa e Botës

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas barazimit me SHBA-n.

‘Tre Luanët’ dhe SHBA mbrëmë luajtën pa gola në kuadër të xhiros së dytë në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Tekniku anglez e pranon se të besuarit e tij, nuk bënë paraqitjen çfarë bën pak ditë më parë kundër Iranit.

Megjithatë, Southagte është i bindur se skuadra e tij, do të rigjej formën e mirë në sfidën e radhës.

“Nuk patëm ritmin që kishim kundër Iranit, por do ta rikthejmë përsëri. Kjo është Kupa e Botës”, tha ai.

“Ne synojmë ta fitojmë ndeshjen tonë të fundit dhe ta fitojmë grupin”, theksoi Southagte.


MË SHUME NGA Qatar 2022