Morina: Zvicra me Xhakën e Shaqirin është si ora zvicerane
Qatar 2022

Morina: Zvicra me Xhakën e Shaqirin është si ora zvicerane

Uran Krasniqi / RTKLive

Trajneri i futbollit, Arbnor Morina, mendon se kur Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë në fushë duke luajtur për Zvicrën, atëherë Zvicra është si ora zvicerane. 

Morina ka folur si i ftuar në RTK për të komentuar ndeshjet e Botërorit "Qatar 2022".   
"Kur Xhaka dhe Shaqiri janë në element atëherë Zvicra luan si orë zvicerane dhe e ka fitoren të sigurt. Kësaj dyshe i është shtuar edhe Sow", ka thënë Morina.  
Ai ka folur edhe për Brazilin që sonte ndeshet me Kamerunin. 
"Brazili e ka ekipin më të kompletuar. Edhe rezervistët janë futbllistë që kanë minutazhë dhe kontinuitet me klubet", ka thënë Morina. 


MË SHUME NGA Qatar 2022