Lahm: Pashë Gjermani të paorganizuar
Qatar 2022

Lahm: Pashë Gjermani të paorganizuar

Uran Krasniqi/RTKLive

Ish-futbollisti gjerman, Philipp Lahm, ka thë se në Botërorin "Qatar 2022" ka parë një Gjermani të paorganizuar.

Gjermania nuk ia doli ta kalojë grupin në Katar, duke dalë e treta pas Japonisë dhe Spanjës, që shkuan tutje. 

"Ekipi i Hansi Flick nuk ishte i organizuar në Katar. Kishte mungesë strategjie dhe rregulli, ku nuk ishte e qartë se kush në cilin rol ishte. Gjermania nuk arrititë kontrollonte lojën", ka thënë ai. "Do të jetë sfidues ndërtimi i një ekipi për Evropianin e pas dy vjetëve në shtëpinë tonë"


MË SHUME NGA Qatar 2022