Hyri i armatosur në një shtëpi për të kryer vjedhje, arrestohet i dyshuari
Foto: Policia e Kosovës
Kronika

Hyri i armatosur në një shtëpi për të kryer vjedhje, arrestohet i dyshuari

E.Hoti/RTKlive

Dje në Stacionin Policor në Istog, ёshtё raportuar se nё fshtin Dubovё e vogël të Istogut, ka ndodhur njё rast vjedhje.

Policia menjёherё iu ёshtё pёrgjigjur rastit dhe nё vendngjarje kanё kontaktuar me dëshmitarin i cili deklaron se nё shtёpinё e viktimёs ka parё dy persona tё armatosur dhe tё maskuar nё katin e dytё tё shtёpisё.

Tё dyshuarit duke përdorur forcёn kanё hapur derën dhe janё futur nё katin e dytё tё shtёpisё.

“Policia gjatё hetimit ka hasur nё njё veturё tё braktisur me targa vendore e cila pas verifikimeve tё bёra rezulton se ёshtё pronё e njё “Rent a Car”, tё cilёn e kishte marrё me qira i dyshuari”, thuhet në njoftim.

Pas një pune intensive nga zyrtaret Policor tё Stacionit Policor nё Istog, ёshtё arritur tё identifikohet dhe arrestohet i dyshuari  me inicialet B.H. i lindur me 1990.

Pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit i dyshuari ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48- orё.


MË SHUME NGA Kronika