Federata marokene ankohet për arbitrimin e ndeshjes me Francën
Qatar 2022

Federata marokene ankohet për arbitrimin e ndeshjes me Francën

Uran Krasniqi/RTKLive

Federata e Futbollit e Marokut ka dorëzuar një ankesë në FIFA për paraqitjen e gjyqtarit Cesar Ramos gjatë ndeshjes gjysmëfinale të Marokut në Kupën e Botës ndaj Francës.

“Federata i ka shkruar organit përkatës për të shqyrtuar vendimet e arbitrave që i privuan ekipit maroken dy penallti të padiskutueshme për disa specialistë të arbitrave. Federata është po aq e habitur që asistenti i VAR nuk reagoi ndaj këtyre situatave”, ka njoftuar federata marokene. 

Maroku humbi ndeshjen e së mërkurës 2-0, ku për skuadren franceze realizuan Theo Hernandez dhe Randal Kolo Muani. 

Në finalen e 18 dhjetorit Franca ndeshet me Argjentinën. 


MË SHUME NGA Qatar 2022