Argjentinë-Francë, kush do të fitojë? Ja çfarë thotë… Lundërza
Qatar 2022

Argjentinë-Francë, kush do të fitojë? Ja çfarë thotë… Lundërza

rtsh

Nga Tajlanda vjen parashikimi i finales së Botërorit mes Argjentinës dhe Francës. Dhe edhe një herë fatin e bëjnë kafshët, në këtë rast dy lundërza.

Në Akuariumin Sea Life në Bangkok, Folk dhe Jazz e kanë bërë të qartë se kush do të jetë mes Messit dhe Mbappè për të ngritur në qiell trofeun prestigjioz në shkretëtirën e Katarit.

Do të jetë Argjentina që do të fitojë sipas lundërzave. Ata zbrazën shishen plot me peshk më afër flamurit argjentinas. Nuk është hera e parë që sinjalet e kafshëve përdoren për të parashikuar rezultatin e ndeshjeve në kampionatet botërore. Gjithashtu për Katarin fillimisht u kontaktua një deve (Camilla).

Më i famshmi është sigurisht oktapodi Paul, i përdorur në Afrikën e Jugut në vitin 2010. Ishte një surprizë e vërtetë sepse oktapodi gjerman i hamendësoi të gjithë: ai shprehu mendimin e tij për ndeshjet e Gjermanisë dhe për finalen.


MË SHUME NGA Qatar 2022