Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë
Foto: RTKlive
Kronika

Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë

E. Hoti/ RTKlive

Sot nga njësite policore të stacionit veriu në Prishtinë, janë arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të rëndë. Rasti ka ndodhë rreth orës 01:30, në një market në rrugën "Bajram Bahtiri" në Prishtinë.

Sipas njoftimit të Policisë, puna e hetuesve të stacionit policor veriu,  është finalizuar sot, ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arrit që të arrestojnë personat e dyshuar: F.G. mashkull, 20 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe  Y. S . mashkull, 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

“Dy personat e dyshuar me vendim prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit janë duke kryer procedurat e nevojshme policore ndaj tyre, pasi që të njëjtit dyshohet të jenë të përfshirë edhe në raste të tjera të natyrës së njëjtë”, thuhet në njoftim.


MË SHUME NGA Kronika