Tentim dhunimi në Prishtinë, arrestohet i dyshuari
Foto: RTKLive
Kronika

Tentim dhunimi në Prishtinë, arrestohet i dyshuari

J.Musliu/RTKlive

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është arrestuar të premten rreth orës 21:30.

Policia deklaron se prangosja e këtij shtetasi është bërë nën dyshimin se ka tentuar ta dhunojë një grua në Prishtinë.

Sipas policisë, viktima kishte arritur t’i shmangej të dyshuarit.

“Viktima kishte rezistuar dhe ka arritur që të shmanget”, deklaroi policia.

“Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor”.

Policia konfirmon se me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.


MË SHUME NGA Kronika