ShBA-ja lavdëron Kosovën: Ka përmbushur zotimet e Samitit për Demokraci
Kosovë

ShBA-ja lavdëron Kosovën: Ka përmbushur zotimet e Samitit për Demokraci

RTKlive

Shanthi Kalathil, zëvendësndihmësja dhe koordinatorja për demokraci e presidentit amerikan, Joe Biden, në prag të edicionit të dytë të Samitit për Demokraci, ka vlerësuar angazhimin e Kosovës në përmbushjen e zotimeve të këtij samiti.

Kalathil vlerësoi lartë edhe angazhimin e presidentes, Vjosa Osmani.

Deklarata e plotë e Kalathil mund të shikohet këtu.


MË SHUME NGA Kosovë