Sekuestrohet një armë zjarri në Podujevë
Kronika

Sekuestrohet një armë zjarri në Podujevë

F. Sertolli / RTKlive

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit të Podujevës, sot kanë sekuestruar një armë zjarri, të cilën një person i mitur përmes fotografive e kishte ekspozuar në rrjete sociale.

Në një njoftim për media nga Policia e Kosovës, thuhet se aksioni policor është  ndërmarrë në koordinim me prokurorin e shtetit ku pas identifikimit të lokacionit dhe personit të dyshuar, kanë shoqëruar në polici (prindin e të miturit) të dyshuarin (mashkull), 42 vjeçar.

Pas përfundimit të të gjitha procedurave të nevojshme policore ndaj personit të dyshuar është iniciuar rast për mbajtje apo posedim të paautorizuar të armës.


MË SHUME NGA Kronika