Ndezin zjarr në varreza, i digjet pllaka e varrit
Kronika

Ndezin zjarr në varreza, i digjet pllaka e varrit

RTKlive

Disa persona kishin ndezur një zjarr në varrezat e Prizrenit, dhe si pasojë ia kishin dëmtuar pllakën e drurit në varrin e bashkëshortes të një qytetari.

Ky i fundit kishte vërejtur zjarrin he kishte lajmëruar policinë, e cila sipas raportit 24 orësh është duke e hetuar rastin.  

“Rr. Shefqet Berisha, Prizren NN-NN. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të panjohur kanë ndezur zjarrin afër varrit të bashkëshortes së tij dhe si pasojë i është dëmtuar –djegur pllaka e drurit  me mbishkrimin e varrit. Rasti në procedurë hetimore” njofton Policia.


MË SHUME NGA Kronika