Në Jarinje ndalohet i kërkuari nga Gjykata
Kronika

Në Jarinje ndalohet i kërkuari nga Gjykata

E.Hoti/RTKlive

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar sot një person në pikëkalimin kifitar Jarinje.

Policia sqaron se i dyshuari  M.J. është ndaluar mbi bazën e urdhërarrestit aktiv të lëshuar nga Gjykata Themelore.

“I dyshuari kërkohej mbi dyshimet e bazuara për përfshirje në veprat penale si; krim i organizuar, marrje e mitos dhe keqpërdorim i autorizimit”, deklaron policia.

Tutje thuhet se të gjitha veprimet dhe procedurat e mëtejme, do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë.


MË SHUME NGA Kronika