Arrestohet një i dyshuar për vjedhje e rëndë
Kronika

Arrestohet një i dyshuar për vjedhje e rëndë

M.Miftari/ RTKlive

Me datën 22.05.2023 ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur kishin depërtuar brenda në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur në dy kasaforta para të gatshme në vlerë të konsiderueshme, disa çelësa personalë dhe disa stoli të arit.

Sikundër njofton Policia e Kosovës, Sektori Rajonal i Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë, pas një hetimi të gjerë dhe intensiv, ku janë shikuar qindra orë video incizime (nga lokacione të ndryshme) dhe janë analizuar shumë prova është arritur të identifikohet dhe arrestohet i dyshuari: •Xh. TH., i lindur në vitin 1975, shtetas i Republikës së Kosovës mbi dyshimin e arsyeshëm se i njëjti me datën 22.05.2023 kishte kryer veprën penale vjedhje e rëndë.

“Me vendim të gjykatës është kryer kontroll në objektet e banimit të të dyshuarit me ç’rast janë gjetur dhe sekuestruar: një pistoletë me një karikator, gjashtë copë fishekë, disa stoli ari, rrobe, telefona dhe disa gjëra tjera të cilat dyshohet se janë përdorur me rastin e kryerjes së vjedhjes”, bëhet e ditur në njoftim.

Tutje në njoftim thuhet se të gjitha veprimet hetimore të ndërmarra janë kryer në koordinim me prokurorin e shtetit me vendimin e të cilit i dyshuari është ndalur në mbajtje. Ndaj tij është iniciuar rast penal për hetim pë “Vjedhje e rëndë” dhe “Mbajtje në pronësi dhe kontroll të paautorizuar të armëve”.


MË SHUME NGA Kronika