​Rrëmbehen dy të mitura në Ferizaj
Sharr Travel

​Rrëmbehen dy të mitura në Ferizaj

Policia njofton se një person nga Ferizaj ka informuar se dy persona të dyshuar me forcë i kanë marr me forcë dy vajzat e tij të mitura dhe i kanë dërguar në një fshat ku më pas i kanë braktisur.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë intervistuar dhe më pas janë liruar. Rasti shkon në procedurë të rregullt ndërsa rasti është cilësuar si sulm seksual.