​Rrahje në Prishtinë, përdoret edhe thika

​Rrahje në Prishtinë, përdoret edhe thika

Gjashtë persona janë arrestuar mbrëmë në Prishtinë, pasi që të njëjtit janë rrahur mes vete dhe si pasojë njëri prej tyre ka pësuar lëndime trupore i cili ka pranuar trajtim mjekësor në QKUK.

Në rrahje dyshohet të jetë përdorur një mjetë i mprehtë (thikë). Pas intervistimit me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje .