Aksident te “Kroi i mbretit”, rrotullohet fugoni

Aksident te “Kroi i mbretit”, rrotullohet fugoni

Një aksident i rëndë ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë, në fshatin Koreticë, saktësisht te vendi i njohur si “Kroi i mbretit”.

Sipas Policisë së Kosovës, në aksident janë përfshirë tri vetura.

Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime. Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor. Njësitet policore të trafikut kanë dalë në vendngjarje dhe po merren me rastin.

Policia nuk ka bërë të ditura shkaqet që kanë çuar deri te aksidenti.