Plagosje me armë zjarri në Prishtinë
Kronika

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë

Një person është plagosur sot në Prishtinë, pasi në drejtim të tij është shtënë me armë zjarri.

Rastin e ka konfirmuar për Telegrafin, Flora Ahmeti – zëdhënës e Policisë për Rajonin e Prishtinës.

“Sot rreth  orës 16:30, policia  ka marrë informacionin për një plagosje me arme zjarri në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast  një person është plagosur, dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor.

Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për  sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin.