​Goditet nga kamioni, vdes një grua
Kronika

​Goditet nga kamioni, vdes një grua

RTKlive

Një femër ka ndërruar jetë në fshatin Manasterica, të Prizrenit pas goditjes nga një kamion. Kështu ka njoftuar policia përmes raportit 24 orësh.

“Ka ndodhur një aksident trafiku mes një kamioni me targa vendore, me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe këmbësores viktimës femër kosovare. Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore për çka është dërguar në trajtim mjekësor ku dhe më pas është njoftuar se e njëjta ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion, ndërsa drejtuesi i kamionit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje’, thuhet në raport.


APR
Romay Lift