Arrestohen katër persona, penguan stafin mjekësor në kryerjen e detyrave
Foto: RTKlive
Kronika

Arrestohen katër persona, penguan stafin mjekësor në kryerjen e detyrave

RTKlive

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në Prishtinë, nën dyshimin se kanë penguar stafin mjekësor në kryerjen e detyrave.

Sipas njoftimit, të dyshuarit më pas janë larguar me veturë dhe gjatë largimit kanë dëmtuar laurën.

“Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit kishin penguar stafin shëndetësor në kryerjen e detyrave të tyre, e më pas duke u larguar me veturë kishin dëmtuar laurën. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.


APR
Romay Lift