Tentoi ta dhunonte një burrë, arrestohet i dyshuari në Istog
Kronika

Tentoi ta dhunonte një burrë, arrestohet i dyshuari në Istog

E.Hoti/RTKlive

Një Person është arrestuar në Istog për dhunim në tentativë.

Siç njofton policia në raportin 24-orësh, i dyshuari ka ushtruar dhunë fizike dhe ka tentuar ta dhunojë një burrë.

“Istog 26.09.2022 – 15:00. Me 27.09.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe ka tentuar ta dhunoj viktimën mashkull kosovar”, thuhet në njoftim.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

 


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle