Gjendet i vdekur një person në Pejë
Foto: RTKlive
Kronika

Gjendet i vdekur një person në Pejë

E.Hoti/RTKlive

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është gjetur i vdekur të shtunën në Pejë.

Siç njofton Policia në raportin 24-orësh, lidhur me rastin në vendngjarje kanë dalë njësitë përkatëse policore si dhe ekipi mjekësor i  cila ka konstatuar vdekjen e viktimës mashkull kosovar.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Lidhur me rastin e lartcekur në vendngjarje kanë dalur njësitë përkatëse policore si dhe ekipa mjekësore e cila ka konstatuar vdekjen e viktimës mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Rasti është iniciuar si “hetim i vdekjes”.


MË SHUME NGA Kronika