Burri në Ferizaj sulmon një grua, ajo vetëmbrohet me thikë
Foto: RTKlive
Kronika

Burri në Ferizaj sulmon një grua, ajo vetëmbrohet me thikë

E. H/ RTKlive

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë në Ferizaj nën dyshimin se i njëjti ka sulmuar fizikisht një grua.

Sipas Policisë,  gruaja në vetëmbrojtje e ka marrë një mjet të mprehtë dhe i ka shkaktuar lëndime të dyshuarit.

“Të njëjtit, kanë pranuar tretmanin mjekësor, ndërsa në konsultim me prokurorin, viktima është kthyer tek fëmijët e saj”, thuhet në njoftim.

Ndërsa, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.   

Rasti është iniciuar si “Dhunë në familje”.


MË SHUME NGA Kronika