Policia sekuestron një pushkë në Suharekë
Kronika

Policia sekuestron një pushkë në Suharekë

F. Sertolli / RTKlive

Pas një informate të marr se në një stallë bagëtish në fshatin Sllapuzhan të Suharekës janë disa persona të dyshuar, patrullat e policisë së Stacionit Policor të Suharekës ka intervenuar dhe aty ka takuar tre të rijnë, njëri nga të dyshuarit (i mitur 17 vjeçar) posedonte një pushkë, stalla ishte pronë e babait të tij.

Përmes një njoftimi për media, thuhet se ekipet relevante policore dhe hetuesit e stacionit kanë dal në vend ngjarje dhe janë marr me rastin.

“Në vend ngjarje është sekuestruar një pushkë përsëritëse, kalibër 7.9 mm,  një karikator dhe pesë (5) fishekë të kalibrit 7.9 mm. Kundër të dyshuarit është filluar hetimi për veprën penale “Mbajtje në pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim ia pa autorizuar i armës” Në konsultim me prokurorin e krimeve të rënda rasti hetohet në procedurë te rregullt”, thuhet në njoftimin policisë.


MË SHUME NGA Kronika